Ժողովրդահանրապետականի ներկայացուցիչները կոչ էին արել այսօր 24 ժամով դադարեցնել սպասարկման ոլորտի բոլոր ձեռնարկությունների աշխատանքը։
Դրան էլ գումարած Հունաստանը նախատեսում է միջոցներ տրամադրել սեփական արբանյակի՝ տիեզերք արձակելու համար։
Իսրայելը հայտարարել է Գազայի հատվածում ռազմական գործողությունների ընդլայնման մասին։
Ֆրանսիական իշխանությունները մտավախություն ունեն, որ Միացյալ Նահանգներն ու Իսրայելը կարող են օդային հարվածներ հասցնել Իրանի միջուկային օբյեկտներին։
«Մեր նվիրվածությունը տարածաշրջանում խաղաղությանն աջակցելուն մնում է անսասան», - հայտարարում է առաքելությունը:
Ավելի վաղ ամերիկյան կողմն իրանցիներին ուղղակի բանակցություններ կազմակերպելու առաջարկ էր արել, սակայն Թեհրանը մերժել էր այն։
«Հայաստանից մինչ օրս մենք լուրջ պատասխան չենք ստացել», - պնդում է Ադրբեջանի նախագահը:
«Խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը կհանգեցնի կայուն խաղաղության։ Ես կոչ եմ անում կողմերին, չնայած բարդություններին և մարտահրավերներին, բաց չթողնել այս հնարավորությունը», - նշել է Գերմանիայի նախագահը։
Ամերիկյան լրատվամիջոցների փոխանցմամբ, պետքարտուղարությունն օրերս սառեցրել է Դմիտրիևի դեմ սահմանված պատժամիջոցները, որպեսզի նա կարողանա ԱՄՆ մուտքի վիզա ստանալ։
Սպիտակ տան ներկայացուցիչները նշել են, որ Ուոլցի կողմից Gmail-ի օգտահաշիվները գաղտնի նամակագրության համար օգտագործելու ապացույցներ այս պահին չունեն։